Podsumowanie projektu „Kulinaria w Jaśkowicach”

W „Andrzejkowy wieczór” w Domu Ludowym w Jaśkowicach odbyło się podsumowanie projektu „Kulinaria w Jaśkowicach”.Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Jaśkowice XXI Wiek zorganizowało w listopadzie kilka spotkań kulinarnych, gdzie uczestnicy mogli uczyć się pod okiem instruktorki różnych wypieków. Projekt został zrealizowany przy pomocy Gminy Skawina, która sfinansowała te zajęcia.W dniu wczorajszym odbyła się degustacja pokarmów i wypieków przygotowanych przez uczestników zajęć. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście; Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Pan Witold Grabiec i Kierownik Wydziału Promocji, Współpracy, Kultury i Sportu Pan Tomasz Stawowy. Sala została przygotowana przez Panie z Klubu Seniora. Na stole szwedzkim były różne smakołyki; pierożki, krokieciki z barszczykiem, gołąbki, krem cebulowy, szynka w galarecie, jajka nadziewane, sałatki, galaretka, sos tatarski, wędlina, ciasto, pierniczki, i inne. Uczestnicy mogli posmakować tych wspaniałych wyrobów i wypieków

Prezes Stowarzyszenia Pan Józef Tomczak podsumował projekty jakie uzyskało Stowarzyszenie w roku 2016 a to; Klub Przedszkolaka na który uczęszcza ok. 40 dzieci w wieku od 3 do 6 lat z 5 miejscowości, Aerobik – zajęcia które już trwają półtora roku, Międzypokoleniowy Bieg o Puchar Sołectwa, Spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży, Wycieczka seniorska, Kulinaria, Wycieczka rehabilitacyjna do Rytra.

Łącznie pozyskano 36500,00 zl. Podziękował Gminie, że umożliwia dzięki grantom zorganizować dla dzieci, seniorów wspaniałe zajęcia. Prezes cieszy się, że dzięki Stowarzyszeniu, które jest aktywne , liczy sobie 60 członków oraz Klubowi Seniora, które ma 56 członków można wspólnie dokonać bardzo fajnych rzeczy, można pracować społecznie, wypoczywać, bawić się. Na tym polega integracja. Coraz więcej mieszkańców przychodzi na różnego rodzaju imprezy, na zajęcia, na wycieczki, jest to powód do radości-powiedział na zakończenie Pan Prezes.

Prezes Stowarzyszenia

\r\n

Józef Tomczak

Dodaj komentarz